8 דברים שלא ידעתם על ג’ינסנג ®G115

28.7.2016 0
 1. תמצית ג’ינסנג סטנדרטית ® G115
  כבר בשנות השישים של המאה הקודמת החלו לחקור את תמצית הג’ינסנג הסטנדרטית ®G115. מחקרים אלה היו מסוגים שונים: מחקרים אנליטיים לבדיקות על סוג ומבנה החומרים הפעילים בתמצית, מחקרים פרה-קליניים וקליניים שבדקו את השפעותיה השונות של התמצית והחומרים הפעילים. מחקרים אלה ביססו את המידע הקיים אודות האיכות, היעילות והבטיחות בשימוש תמצית הג’ינסנג ®G115.ginsnengdessin

2. פעילות
תמצית הג’ינסנג הסטנדרטית ®G115 נמצאה כפועלת על מגוון מערכות בגוף. ההשפעות העיקריות הן פעילות חיובית על מערכת החיסון, וכן על שימוש הגוף באנרגיה – בעיקר כתוצאה מיכולת מוגברת של ניצול חמצן ולכן היא מתאימה במיוחד לטיפול במצבי מתח ועייפות, ומשמשת כאנרג’ייזר טבעי.

728x90-1

3. איכות
קיימים מספר זנים ואיכויות של ג’ינסנג: במולטי ויטמין כמוסות פרמאטון, וגם בכמוסות גינקוזאן, נעשה שימוש בתמצית Panax ® Ginseng, C.A. Meyer Extract G115. שיטת הייצור של תמצית ג’ינסנג ®G115 היא פטנט בלעדי למוצרי החברה, פטנט המבטיח שבכל אצוות יצור יש אותה רמה של חומרים פעילים. [שימו לב: לא ניתן לייחס לתמציות ג’ינסנג אחרות או מוצרי ג’ינסנג אחרים את ההשפעות הפרמקולוגיות והקליניות והבטיחות של תמצית ג’ינסנג ®G115.]

הכנת התמצית התקנית מתחילה בבחירת זן הג’ינסנג Panax ginseng, C.A. Meyer וממשיכה בבחירה קפדנית ביותר של שורשים איכותיים במיוחד: כגידול, איכות שורשי הג’ינסנג יכולה להשתנות בין חווה אחת לשנייה, ואפילו בין תקציר אחד למשנהו. לכן חשובה הכנת תמצית תקנית: בכל אצווה של תמצית ג’ינסנג ®G115 יש רמה ידועה וקבועה של המרכיבים הפעילים. בקרות מחמירות בשימוש בשיטות אנליטיות של כרומטוגרפיית HPLC נמצאות בשימוש כדי למדוד את רמות החומרים הפעילות בתמצית, וכמובן שהאיכות המיקרוביולוגית והעדר זיהומים נמצאים תמיד תחת בקרה.

4. ההיסטוריה של ג’ינסנג
מקור המילה ג’ינסנג הוא סיני: “ג’ן שן” משמעו “כוח האדמה בצורת אדם”. במשך יותר מ-2,000 שנה משמש ג’ינסנג ברפואה הסינית המסורתית כתרופה מרפאת-כל. כיום, ההשפעה הממריצה של ג’ינסנג עדיין נחשבת למשקמת של הכוח הפנימי – הצ’י. בזמנים עברו, הוא נחשב כצמח אצילי והשתמשו בו מלכים בלבד. הוא היה שווה את משקלו בזהב, והיווה את המקור למספר מיתוסים ואגדות. בסין, הצמח עדיין ידוע כ”שורש האדם”, בקוריאה כ”שורש החיים” או “השורש האנושי”, וביפן הוא נחשב כל כך שהוא נקרא “פלא היקום”. שורש הג’ינסנג הופיע מספר פעמים במערב, אולם רק במאה ה-20, עם זאת, הג’ינסנג הוכר לבסוף כצמח רפואי, וכך נבדקו השפעותיו והן תועדו בשיטות מדעיות.
ginseng1

5. רזי הג’ינסנג
ג’ינסנג מכיל מספר מרכיבים פעילים ייחודיים שלא נמצאים באף צמח אחר. החומרים החשובים ביותר הם בעלי תכונות תרופתיות ונקראים ג’ינסנוזידים. מבחינה כימית קיימים מספר רב של ג’ינסנוזידים המסווגים בשמות שונים, שבכולם נכללת האות “R”. לכל ג’ינסנוזיד תכונות והשפעה משלו. על פי הרפואה הסינית המסורתית, ההשפעה ההדדית של שני ג’ינסנוסידים יוצרת איזון הרמוני בין ין (פסיביות, חשיכה, איטיות) לבין יאנג (פעילות, אור, מהירות).  למשל לג’ינסנוזיד Rb1 יש את היכולת להרגיע את האורגניזם בעיתות מתח וחרדה, ואילו ג’ינסנוזיד Rg1 מגביר את הביצועים, מאיץ את התגובות ובעל השפעה חיובית במקרים של תשישות גופנית ומחלה.

6. השילוב עושה את ההבדל
בעוד הג’ינסנוסידים משחקים תפקיד חשוב ביותר בפעילות הרפואית של ג’ינסנג, מספר מרכיבים אחרים, בייחוד כמה סוגים של סוכרים, פועלים יחד עם הג’ינסנוסידים כדי לספק פעילות אופטימלית. על כן, לתמצית כולה יש פיעלות העולה על זו של המרכיבים הבודדים. בנוסף, שורש הג’ינסנג מכיל מרכיבים חיוניים אחרים כגון ויטמינים, מינרלים ויסודות קורט אשר להם השפעות חשובות נוספות על הגוף האנושי.

7. זני ג’ינסנג
לא כל סוגי הג’ינסנג זהים. לג’ינסנג קיימים מספר זנים, לכל אחד מהם תכונות שונות. זנים ידועים הקשורים ל- Panax Ginseng C.A. Meyer הם ה- Panax quinquefolius (ג’ינסנג אמריקאי), Panax notoginseng, Panax japonicas, Panax trifolius ו- Panax vietnamensis. הזן הנחקר ביותר בניסויים פרמקולוגיים הוא זן ה-Panax Ginseng, אשר נמצא במולטי-ויטמין פרמאטון® . Eleutherococcus senticosus (שנקרא גם ג’ינסנג סיבירי) חולק כמה תכונות משותפות עם ג’ינסנג Panax, אך יש לו פרופיל בטיחות שונה לחלוטין.

8. מחקרים קליניים
ישנם פרסומים מדעיים רבים אודות השימוש בתמצית הגינסנג ®G115. המחקרים בדקו השפעות על מערכת החיסון, מערכת הנשימה ותפקודי ריאה, השפעה על ריכוז הגלוקוז בדם ועוד. מחקרים נוספים בדקו את השימוש בתמצית הג’ינסנג, והראו את השפעתה החיובית של התמצית בפורמולות שונות לשיפור איכות החיים, ללא תופעות לוואי בלתי-רצויות.

728x90-1

צור קשר

מאמרים נוספים

 • הזמנת מוצר גינקוזאן מהחנות אינטרנטית שלנו
  28.05.2017 11:05:14
  מחקרים קליניים על גינקוזאן
  28.05.2017 11:05:14

  גינקוזאן מכיל 2 תמציות של צמחי המרפא – גינסנג קוראני וגינקו בילובה. שני הצמחים ידועים מזה אלפי שנים ברפואה הסינית, ונחקרו גם במחקרים קליניים מודרניים במערב. בארץ היצור שוויץ רשום גינקוזאן כתרופה ללא מרשם, וכן במדינות נוספות. לפיכך גינקוזאן נחקר ונבדק בצורה מקיפה, והוא נמצא במעקב רצוף של איכות וניטור תופעות לוואי. שיפור התפקוד הקוגניטיבי […]

  קראו עוד
 • 10.04.2018 10:04:23
  ג’ינסנג וגינקו: הסגולות המיוחדות
  10.04.2018 10:04:23

  כתבה מתוך וואלה! בריאות על הסגולות המיוחדות של צמחי המרפא ג’ינסנג וגינקו, המרכיבים הפעילים בגינקוזאן. לכתבה המלאה לחצו> 

  קראו עוד