מהי סטנדרטיזציה?

28.7.2016 0

תרגום המילה סטנדרטיזציה בא מן המילה תקן: סטנדרטיזציה פירושה תהליך קביעת תקן לכמות ואיכות חומרים פעילים בתמצית של צמחי מרפא. בסופו של תהליך הסטנדרטיזציה נקבל תמצית תקנית שבה כמות ידועה וקבועה של חומרים פעילים.
תהליך הסטנדרטיזציה מתחיל בבחירת חומרי הגלם ומסתיים בבדיקות מחמירות של רמות החומרים הפעילים בתכשיר כפי הוא נמכר לצרכנים.

מדוע הסטנדרטיזציה כה חשובה

הסטנדרטיזציה מבטיחה שהתמצית מכילה תמיד בדיוק את אותה הכמות של מרכיבים פרמקולוגיים פעילים – דרישה בסיסית לשם השפעה קבועה של המוצר המוגמר ועבור מחקרים קליניים. שיטת המיצוי הוא גורם קריטי בהרכב התמצית: בתמציות המופקות בשיטות מיצוי שונות יכולים להיות מרכיבים שונים בריכוזים משתנים. על כן, הפעילות הפרמקולוגית של תמצית תלויה בעיקר בשיטת המיצוי שנמצאת בשימוש.

כאשר בוחרים במותג של תוסף צמחי, יש לזכור שאתה רוכש תמצית, לא צמח. תפיסה מוטעית היא שכל המוצרים המכילים את אותו הצמח חייבים להיות אותו הדבר. ניקח לדוגמא תהליך ייצור יין. יין המיוצר בצד המזרחי של גבעה עשוי להיות שונה בטעמו באופן דרמטי מזה המיוצר בצד המערבי של אותה הגבעה. אותו הדבר תקף לגבי מוצרים צמחיים תרופתיים. משתנים רבים יכולים להשתנות בהתאם להבדלים בתנאי הגידול, הקציר והייצור.

כדי לשלוט במשתנים אלה, תמצית ג’ינסנג ®G115 סטנדרטית עוברת סטנדרטיזציה מדויקת על פי תהליך איכות קבוע על פי קוי מנחה קפדניים. ככך אפשר להיות להיות סמוך ובטוח שהמוצר שהצרכנים נוטלים הוא זהה לזה שנוסה במספר ניסויים קליניים. מולטי-ויטמין פרמאטון® וגינקוזאן® מכילים את תמצית הג’ינסנג אשר נבדקה מבחינה קלינית רבות ברחבי העולם ואשר בטיחותה ויעילותה הוכחו – אל תקבל תחליפים!

בחירת החומר הגולמי

שורשי הג’ינסנג בגיל המתאים מנוקים בזהירות ומיובשים בדרך טבעית, ועוברים בדיקות פיזיות ואורגניות. הג’ינסנואידים הנפרדים בשורשים מזוהים ונמדדים על ידי כרומטוגרפיית נוזל בלחץ גבוה (HPLC).

אנליזה

השורשים עוברים אנליזות פיזיות, כימיות ומיקרוביולוגיות מלאות לפניי שהם עוברים למיצוי ולסטנדרטיזציה.

שיטת מיצוי

הליך המיצוי שפותח  ליצירת תמצית הג’ינסנג ®G115 ידוע רק לחברה והוא המתאים ביותר למיצוי כל המרכיבים הרפואיים הרלבנטיים מהצמח.

ריכוז וסטריליזציה

התמצית הנוזלית מרוכזת ועוברת סטריליזציה ואז התמצית הטבעית המיובשת עוברת הכנה על ידי ייבוש בריסוס.

בקרות איכות

לפני שהתמצית הטבעית המיובשת עוברת לסטנדרטיזציה, תכולת הג’ינסנואידים נמדדת ונבדקת בבדיקת איכות. זאת ועוד, התמצית עוברת בקרות פיזיות, כימיות ומיקרוביולוגיות.

סטנדרטיזציה

סטנדרטיזציה: תכולת הג’ינסנואידים הכוללת מותאמת ל-4%. תמצית ג’ינסנג G115® סטנדרטית נולדה!

בקרות אחרונות

בקרות איכות שלמות של תמצית ג’ינסנג ®G115 סטנדרטית. שחרור לייצור. בקרות איכות של המוצרים המוגמרים המכילים ®G115.

צור קשר